10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Büyük Zafer’in üzerinden tam 98 yıl geçmiştir. Aradan geçen yıllar bazılarının hafızalarında milli mücadelenin hangi şartlarda, kimlerle verildiğini ve bu Büyük Zafer’e nasıl ulaşıldığına dair izler bırakmasa da; gerçeği, olan biteni zaten bu zaferin asıl sahibi yüce milletimiz iyi bilmektedir.Ağustos ayı milletimiz için zaferler ayıdır. Anadolu’yu yurt tutmamızı sağlayan Malazgirt zaferi bu aydadır. Anadolu Türk-İslam birliğini temin ettiğimiz Çaldıran zaferi bu aydadır. Bütün dünyaya huzur, güvenlik ve barış getiren Mercidabık Zaferi yine bu aydadır.Bu zafer, var olma ve yok olma arasında kendisine yolunu çizmesi gereken bir milletin topyekûn şahlanışının; varlık ve birliğini, düzenini ve dirliğini, özgürlük ve bağımsızlığını, vatanını ve devletini her hal ve şartta en önde tutacağının en büyük kanıtıdır.30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamanın mutluluk ve gururu içindeyim. Bizlere bu günleri gösteren Cenab-ı Allah’a şükürler olsun.Bu büyük mücadelenin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmet dileklerimizle anıyoruz.Sözlerime son verirken tüm hemşehrilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
AVNİ VERDİ
İYİ PARTİ AMASYA İL BAŞKANI