10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Merzifon’ da Atatürk ilkokulda öğrenim gören öğrenciler, “Haydi sen de oyna” sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi çocuklara oyuncak hediye ediyor. İlkokul öğrencileri, kullanmadıkları ve yeni aldıkları oyuncakları ihtiyaç sahibi köy çocuklarına ulaştırıyor. Minik öğrenciler, “Haydi sen de oyna” sloganıyla başlatılan proje kapsamında kullanmadıkları ve yeni aldıkları oyuncakları köy okullarında okuyan çocuklar için bir araya getirdi. Velilerin de destek verdiği ve bir ay süren kampanyada 250 öğrenci için hazırlanan oyuncak paketleri, ilk etapta Kayadüzü Işık İlkokuluna gönderildi. Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Pelin Pehlivan, okul olarak sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde köy çocukları için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.
Kampanya kapsamında öğrencilere paylaşma, yardım etme duygularını aşılamayı hedeflediklerini belirten Pehlivan, şunları kaydetti: “Öğrencilerimizin kullanmadıkları ama hala kullanılabilir durumdaki oyuncaklarını belirleyeceğimiz köy okullarındaki çocuklara göndereceğiz. Bu proje ile öğrencilerimize karşılıksız vermenin, paylaşmanın, bize ait şeyleri kendi akranlarıyla paylaşmanın değerini aşılamayı planlıyoruz. Hazırladığımız paketleri öncelikle kendi ilçemizdeki köy okulunda ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyoruz. Daha sonra Hakkari, Muş, Ağrı, Diyarbakır, Erzurum ve Kars’taki köy okullarına göndereceğiz. “İkinci sınıf öğrencisi Zeynep Pektaş da paylaşmanın gurur verici olduğunu vurgulayarak, “Bu projeye dahil olduğumuz için çok gururluyum. İnşallah akranlarımız mutlu olur. Ben ve arkadaşlarım en kıymetli oyuncaklarımı dahi paketlerin içine koyduk. Bütün çocukların oyun oynamasını istiyoruz.” dedi.