10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
CHP Belediye Başkan adayı olarak girdiği 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerini tekrar kazanan Alp Kargı, mazbatasını aldıktan sonra belediye binasına geldi.
Merzifon Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen törende konuşan Kargı, seçim sürecinde kendisine destek veren herkese teşekkür ederek, seçimlerin kazasız belasız bitmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra Merzifon Belediye Başkanlığı’na yaklaşık 33 gündür vekâlet eden Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Atak’tan görevi devralan Kargı, “Bir dönemi bitirdik. İkinci dönemde daha iyi çalışacağız diyorum. Görevi böyle almakta nasipte varmış” dedi.
Atak ise, “Bende evinize tekrar ‘hoş geldiniz’ diyorum. Bu 5 yıl Cumhuriyetimizin ilklerinin yaşanacağı bir dönem olacak. ”diye konuştu. Konuşmaların ardından Atak’tan Kargı’ya Türk bayrağı, Kur’an-ı Kerim ve belediye mührü takdim edildi.