10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Hattatların Piri Şeyh Hamdullah Efendi’nin vefatının 500. yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında Hat Sanatı eğitimleri başladı. Amasya Belediyesi Kültür Evleri usta öğreticisi Hüsn-i Hat Hocası Hattat Derviş Pardis Farnia tarafından ücretsiz olarak verilen eğitimler Hattat Hamdullah Hüsn-i Hat Müzesinde gerçekleştiriliyor.
Amasya Belediyesi tarafından Şeyh Hamdullah Efendi’yi anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programda Kadim El Sanatlarımızdan olan Hat Sanatını yeni nesillere aktarmak amacıyla haftanın 3 günü ( Pazartesi, Çarşamba, Cuma) sabah saat 9.30- 11.30, öğlen 15.00- 17.00 saatleri arasında Şeyh Hamdullah Hüsn-i Hat ve Yazı Tarihi Müzesi’nde ücretsiz Hat Eğitimi verilmektedir. 1 ay boyunca sürecek olan eğitimde maske ve hijyen kurallarına dikkat edilecektir. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu programlarla şehrimizin manevi dinamiklerini yad ederek onları gelecek nesillere tanıtmayı amaçlıyoruz diyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, etkinliklere çocuklarımızla katılarak, onları geçmiş kültürümüze vakıf gençler olarak yetiştirmeye özen göstermemiz gerektiğini vurguladı.