10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, düzenlemeyle kadroya geçecek taşeron işçilere yönelik sınava ilişkin yaptığı değerlendirmede, “İşini seven çalışan, çalışmak isteyen bu sınavlarını rahatlıkla geçer ve herhangi bir sebep önlerine gelmeyecektir” dedi.
SGK Müdürü Nurcan Yurt Şenel, İŞKUR Müdürü Osman Yılmaz ile yardımcılarının da katılımıyla düzenlenen programda kadro başvurusu yapan personelinin evraklarını kabul eden Başkan Özdemir, “Bünyemizde çalışan arkadaşlarımızla taşeron-işveren şeklinde değil, birlikte iş yapan anlayışla bu işi yürütüyorduk. Bu sistemle bunun daha rahat olacağını, verimli olacağını düşünüyorum. Bu bakımdan müracaatları yapan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Biz müracaat eden tüm işçi kardeşlerimizin müracaatlarını alıyoruz. Birçok vatandaşımız sınava takılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da defalarca zor bir sınav olmadığını söyledi. İşini seven çalışan, çalışmak isteyen bu sınavlarını rahatlıkla geçer ve herhangi bir sebep önlerine gelmeyecektir” diye konuştu.
Başvuruları kabul edilen işçilerin yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacaklarına değinen Özdemir, başarılı olanların güvenlik soruşturmasının ardından kadrolu olarak çalışmaya devam edeceklerini söyledi.