10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirilen İl Kültür ve Turizm Üst Kurul Toplantısı’na katıldı.
İl Kültür ve Turizm Üst Kurul Toplantısı Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ilimizde UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde bulunan eserlerin asıl listeye geçmesiyle ilgili çalışmaların yürütülmesi ve takibi, ilimizin genel turizm ve kültür envanterlerinin ortaya çıkarılması ve kültür varlıklarının ihya edilmesi, ilimizin her bakımdan tanıtımı, kültür ve turizm potansiyelinin geliştirilmesi, turizm sektörüne ivme kazandırılması, turizm sektörünün her bakımdan desteklenmesi ve önünün açılması, ilimizin kültür ve turizm alt yapısının güçlendirilmesi, marka şehir olma yolunda gerekli katkı ve desteğin verilmesi ve tüm bu hususlar çerçevesinde ilimiz genelinde kültür ve turizm sahasının genel sorunları ve çözüm öneri uygulamaları değerlendirildi.Toplantıda kurul üyeleri Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Eken, Amasya Müzesi Müdürü Celal Özdemir, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ve Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran yer aldı.