10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu’nun 97. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının Türk milleti ile omuz omuza yürüttüğü mücadelenin sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Amasya’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Yavuz Selim Meydanı’nda korona virüs salgını dolayısıyla sosyal mesafe kurallarına göre ve sınırlı sayıda katılım ile gerçekleştirilen törene Amasya Valisi Mustafa MASATLI, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet ATLI, Belediye Başkanı Mehmet SARI, Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK, Baro Başkanı Melik DERİNDERE, Siyasi parti temsilcileri ve öğretmen ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayan törende daha sonra Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen tüm şehit ve gaziler anısına saygı duruşu İstiklal Marşının okunmasının ardından program son buldu.