10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Ülkemizin içinde bulunduğu sınır harekatı “Zeytin Dalı” Operasyonu sırasında 11 şehidimiz varken geçtiğimiz Cumartesi akşamı Belediyemiz olarak Gençlik Korosu Konserimizi iptal etmediğimiz konusunda kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışan haberler yapılmıştır. Eleştiriye her zaman saygı duyduğumuzu dile getiriyoruz ancak bizim vatan, millet sevgimizle, şehitlerimize olan saygımızla ilgili yapılan bu yanlış, çirkin söylemlere de cevap vermek zorundayız.
Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana manevi değerlerimize karşı değişmeyen duruşumuzu, hassasiyetimizi herkes biliyor. 10 Şubat akşamı 19.30 da gerçekleştirdiğimiz Belediye Konservatuvarı Modern Müzik Gençlik Korosu Konserimiz esnasında hiçbir şekilde şehitlerimizle ilgili bir bilgimiz olmamıştır. Konser başladıktan sonra saat 20.00 ye doğru şehitlerimizin haberleri ajans kanallarına, sosyal medyaya düşmeye başlamıştır. Değil konser yapmak konser esnasında bu acı olayla ilgili en küçük bir duyum alsak dahi konseri ortasında iptal ederdik. Kaldı ki daha önceleri Merzifonlu bir şehidimiz olması ihtimali karşısında bile Merzifon Haftası etkinliklerimizin tamamını, yağlı güreş etkinliklerimizi, açılış programlarımızı, konserlerimizi defalarca iptal ettik. Vatanımızın bağımsızlığı konusunda birlik beraberliğimizi daima artırmaya çalıştık. Milli, dini bayramlarımızı kutlarkenki beraberliğimizi, şehitlerimizi uğurlarkenki bütünlüğümüzü ve Merzifon Belediyesinin bu tablodaki yeri ve rolünü herkes çok iyi biliyor.
Aynı gazetenin ilk sayfasında 11 şehidimiz için, doğru olmayan ifadelerle Merzifon Belediyesi Konseri eleştirilirken iç sayfalarda, 2 şehidimiz varken yapılan konser için “Amasya Belediyesinden Muhteşem Konser” başlığı atılıyorsa bu haberleri samimiyetsizlikle adlandırmak ve farklı bir amaçla yapıldığına dair bazı anlamlar yüklemek bizim en doğal hakkımız. Şehit sayısına göre haber yapılmaz, sayıya göre acının dozu artıp azalmaz. Biz dün neysek oyuz. Vatan, bayrak sevgimiz, şehitlerimize olan saygımız, vatanımızın bütünlüğüne yapılacak saldırılara karşı duruşumuz hep aynıydı, bundan sonra da kuşkusuz öyle olacak.