10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Merzifon’da kalan emekli İlkokul öğretmeni Ali Yağlı, küçük yaştan itibaren hiçbir eğitim almadan ortaya koymuş olduğu yağlı boya tablolarını ve ahşap yakma adlı eserlerini Amasya Hazeranlar Konağı’nda ücretsiz sergileyerek, sanatseverlerle bir araya geliyor.
1996 yılından günümüze kadar farklı şehirlerde kapalı müzelerde sanatseverlerle bir araya gelen Yağlı, “Emekli İlkokul öğretmeniyim. Emekli olduktan sonra bu çalışmalara ağırlık verdim. Küçük yaştan beri var olan bir yeteneğim. Hiçbir zaman Bir ara el sanatları öğretmenliği de yaptım. Kurs ve ya ders almadım. Evde boş zamanlarımda bu alan üzerine çalışmalar yapıyorum. İşçiliği, malzemeleri ve temizliği derken zahmetli bir iş. Ortada el emeği göz nuru var. Yaz sezonunda eserlerimi sergileme fırsatı buluyorum. Amasya Hazerenlar Konağı’nda sergileme fırsatı bulduğum eserlerimde Amasya figürlerine ağırlık verdim. Daha önce İzmir Çeşme Müzesi’nde sergi açıyordum. Oranın özelliklerine göre eserler ortaya koydum. Burada da Amasya’yı tanıtmak amacıyla Amasya’nın figürlerini eserlere yansıtıyorum. Ortaya koymuş olduğum eserler yağlı boya tablosu ve ahşap yakma. Ahşap yakma kontrplak üzerine çalışılıyor, çiziliyor ve işleniyor. Geri dönüşü olmayan eser, dikkat istiyor. Yağlı boya tablosunu artık herkes yapabiliyor. Ahşap yakma görsellikleri yaymak adına çevreye, katkı olarak düşünüyorum.” diyerek insanların evine yakışacağını düşündüğü eserleri aldığını alırken de fiyatta kolaylık sağladığını belirtti.