10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Türkiye’nin korona virüs ile mücadelesinin kahramanları sağlık çalışanlarının mücadelesi objektiflere yansıdı.
Türkiye’nin yeni tip korona virüs (Kovid-19) ile mücadelesinin kahramanları sağlık çalışanları, yaşanan zorlu süreçte büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Amasya’da mevsim normalleri üzerinde seyreden bunaltıcı havaların eşliğinde kişisel koruyucu ekipmanlarını kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığını korumak için bir an olsun üstlerinden çıkarmayan sağlık çalışanları, günün her saati kutsal görevlerini yerine getiriyorlar.Zorlu bir coğrafyaya sahip Amasya’da kilometrelerce yol kat ederek vatandaşlara ulaşan sağlık personeli, çoğu zaman ailelerinden ayrı yaşayarak üstün bir mücadele örneği sergiliyor. Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma Hastanesi kovid servisinde de gün boyu test alarak hastalarla yakın temasta olan sağlıkçıların üstün gayret göstererek çalışmaları objektiflere yansıdı.