10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Belediyesi, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle tatile çıkan öğrencilerin karşısına “Neşeli Korkuluk” isimli çocuk tiyatrosu çocuklarla buluştu.
“Karne Hediyeniz Bayram
Amcanızdan”
Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesi sebebiyle öğrencilere özel bir sürpriz hazırlayarak “Neşeli Korkuluk” isimli çocuk tiyatrosunun belediye kültür merkezinde ücretsiz olarak sergiledi. Başkan Çelik, uzun bir eğitim-öğretim döneminin ardından çocuklara keyifli bir tatil hediyesi vermek istediklerini belirtti. Tiyatro etkinliğinin öğrencilere unutulmaz bir karne hediyesi olacağını vurgulayan Başkan Çelik, “Çocuklarımıza tatili verimli ve mutlu geçirmeleri için güzel bir sürpriz hazırladık. ‘NEŞELİ KORKULUK’ isimli çocuk tiyatrosu, Maydanoz Sapları Tiyatro Ekibi tarafından sahnelenecek ve bu etkinlik tamamen ücretsiz yapıldı.” Tiyatro gösterimlerinin, 27 Ocak 2024 Cumartesi günü, 1. Seans saat 14:00’te ve 2. Seans saat 16:00’da T.C. Amasya Belediyesi Hizmet Binası Şehzade Salonu’nda gerçekleşen Başkan Çelik, tüm çocukları ve ailelerini etkinliğe katılımından dolayı tesşekkür etti. Ayrıca, çocuklara hitaben duygusal bir mesaj da ileten Başkan Çelik, “Sevgili çocuklar, karne hediyeniz Bayram amcanızdan. Tatilinizi güzel ve verimli geçirin. Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız dedi.Başka bir Tiyatro etkinliğimizde buluşmak üzere, mutlu umutlu yarınlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.