10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Merzifon Belediyesi Prof. Dr. Haluk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezinde haziran ayı etkinlikleri kapsamında öğrenci ve veliler, unutulan çocuk oyunlarından yağ satarım bal satarım, körebe, aç kapıyı bezirgân başı, yakan top, ip atlama gibi oyunları oynadı.
Prof.Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Öğrenme Merkezi eğitmeni Eyüp Atıcıoğlu, “Geleneksel çocuk oyunlarımız ile çocuğun dikkatini, çabuk ve çevik bir şekilde hareketini, refleksleri gelişiyor. Çocuklarımızın sosyalleşmesinde, birbirleriyle arasındaki ilişkilerde sevgi saygı bağlarının güçlenmesinde, yardımlaşma, dayanışma takım ruhu kazanmasında etkili oluyor. Ayrıca çocuklarımız için sırasını bekleme, yenildiğinde yenilgiyi kabullenme, kazanan arkadaşının başarısını takdir etme gibi kazanımların sağlanmasında da büyük önem arz etmiştir. Çocuklarımızın anne ve babalarının, anneannelerinin, babaannelerinin dedelerinin çocukluklarında oynadıkları oyunları tanıdılar. Artık kendileri de bir sonraki nesillere aktarabilecekler” diye konuştu.