10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Koronavirüs salgınıyla ilgili bilgilendirme toplantısı Valimiz Mustafa MASATLI’nın başkanlığında kamu kurumları, siyasi partiler, STK ve meslek kuruluşu temsilcileriyle yapıldı.Valimiz Mustafa MASATLI toplantıda yaptığı konuşmada; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığındaki hükümetimizin salgının başından itibaren proaktif davranarak ekonomiden ticarete, eğitimden sağlığa, sosyal güvenlikten sosyal yardımlara varıncaya kadar tüm alanlarda çok önemli çalışmalar yaptığını belirtti.Hükümetimizin aldığı kararların ilimizde tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızda uygulanmasıyla ilgili tüm gayretin sergilendiğini dile getiren Valimiz, sahada 410 denetim ekibimizle faaliyetlerde bulunduğumuzu, 50 binden fazla denetim gerçekleştiği, filyasyon süresinin ilimizde 4 saate kadar düştüğünü ifade etti. Ayrıca izolasyona uymayanların KYK yurtlarımıza yerleştirildiğini, kurallara uymayanlara idari para cezası uygulandığı, maske-mesafe-temizlik konusunda hassasiyet gösterilmesi hususunda gereken tüm uyarıların yapıldığını, HES kodu uygulamasına dikkat edildiği, toplu taşımada ayakta yolcu alınmaması hususunun takip edildiği, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın korunması bakımından bir dizi tedbirler alınarak cenaze ve taziyeyle ilgili ziyaretlerin azaltılması konusunda bilgilendirme faaliyetleri yapıldığını belirtti.Normalleşme kelimesinin yanlış anlaşılmaması, yeni normalin yeni yaşama uyum sağlama şeklinde algılanması gerektiğini belirten Valimiz siyasi partiler, STK ve meslek kuruluşu temsilcilerinin tüm tedbirlere uyulması açısından toplumsal bilincin oluşturulması hususunda aktif rol almaya devam etmeleri için ricada bulundu.Valimizin konuşmasının ardından Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ tarafından ilimizde yapılan çalışmalarla ilgili sunum yapıldı. STK ve kamu kurum temsilcileriyle yapılan soru-cevap ile toplantı sona erdi.