10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Başkan Sarı mesajında; “Her yıl 3 Aralık tarihini Dünya Engelliler günü olarak kutluyor ve engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarının daha bir gür sesle gündeme getirilmesine olanak sağlaması sebebiyle önemsiyoruz. Engelli olmanın bir tercih olmadığını bilmemiz, her birimizin bir engelli adayı olduğunu, esas engelin kalplerimizdeki engel olduğunun farkında olmamız ve hatırımızdan bir an olsun çıkarmamamız en büyük sorumluluklarımızdan birisi olmalıdır” dedi.‘ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN’
Engelli olunmasa dahi hayatın her anında birçok engelle karşılaşıldığını belirten Sarı açıklamasının devamında; “Ancak ne olursa olsun engelli vatandaşlarımızın öncelik hakkı olduğunu ve her birinin başımızın üstünde yeri olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmaktadır. İnsanoğlunun getirdiği bütün avantajlar öncelikli olarak engelli vatandaşlarımıza sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki; Türk- İslam Medeniyetlerinde ahlak her zaman başkalarının gıpta edeceği seviyelerde olmuştur. Ahlakımız gereği de engelli vatandaşlarımızı dışlamanın bir ahlaksızlık olduğu, onları bir yük gibi görmenin haysiyetsizlik olduğunu da açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Bu vesileyle; engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, hayatlarının geri kalanında huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum” diye konuştu.