10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Merzifon belediyesi Türk halk müziği çocuk korosu seslendirdikleri türkülerle davetlileri mesd etti.
Merzifon belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında 5 yıl önce kurduğu Türk halk müziği çocuk korosu Akif Gülle Kültür Merkezinde halk konseri verdi. Birbirinden güzel türkülerin çocuklar tarafından dile getirildiği konserde koro ve solo türküler beğeni ile dinlendi. Konser ardından kısa bir konuşma yapan Merzifon belediye başkanı Alp Kargı; ” Beş yıl önce Merzifon Belediye Konservatuarını kurarak başladığımız keyifli mesaimizde çok yol kat ettik. Yavrularımız güzel sesleri ve yürekleriyle, büyük sanatçıların edasında ciddiyetle sahnede harika işler çıkarıyorlar. Onlara böyle bir imkan sağlamanın doğruluğunu şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Bu mükemmel başarıda en büyük paya sahip olan kıymetli Koro Şefimiz Serpil DEMİR AŞKIN başta olmak üzere, koromuzdaki yavrularımıza, sazlarımıza, evlatlarını bizlere emanet eden, desteğini esirgemeyen velilerimize ve konserimizde süsleme, ses, ışık ekibi, çalışma arkadaşlarım ile emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.