10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Tarihi dokusuyla görenleri büyüleyen şehrimiz son zamanlarda kültür turizminin rağbet görmesinden dolayı yerli ve yabancı turistlerin odak noktası haline gelmiştir. Camileri, medreseleri ve doğal güzellikleri ile açık hava müzesi görünümünde olan Amasya ziyaretçilerinde tarihsel bir yolculuğa çıkmış hissi uyandırmaktadır. Şehrimizi turizm açısından cazip hale getiren bir diğer unsur ise müzelerimizdir. Belediyemize ait olan müzelerimizin her birisi tarihimiz ve kültürümüz açısından önemli bir yere sahiptir. Sabuncuoğlu Şerefeddin Tıp ve Tarih Müzesi tarihi yapısı ve tıp tarihi bakımından, Şeyh Hamdullah Yazı Tarihi ve Hüsn-i Hat Müzesi geleneksel el sanatlarımızın örneklerinin yeni nesillere aktarılması bakımından, Aşıklar Müzesi beşeri ve manevi aşkın temsilcilerinin Aşıklar Şehrimizi simgelemesi bakımından, Kral Kaya Mezarları ve Harşena Kalesi ise binlerce yıllık tarihimiz açısından önemli bir yere sahiptir. Müzelerimizde ise gelen misafirlerimize ücretsiz rehberlik hizmeti verilmektedir. Rehberlerimiz sene içinde aldıkları kurum içi eğitimler ve sınavlarla sürekli olarak gelişmektedir. Müzelerde verilen rehberlik hizmetleri sayesinde ziyaretçilerimiz daha verimli ve keyifli zaman geçirmektedir.