10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü, yıl boyunca ürettiği kıyafetler ve oyuncakları, asrın deprem felaketinin yaşandığı bölgeye gönderecek. Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, bir yıllık emeklerini “Hayal ve Gerçek” temalı yılsonu sergisinde sergiledi.
Serginin açılışını Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Hasan Hüseyin Ökten, Doç. Dr. Berkant Konakoğlu, Yüksekokul Sekreteri Ruhi Kılıç, Tasarım Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Dr. Melike Ciloşoğlu ve öğretim elemanları Öğr. Gör. Ayçin Taşoluk ile Öğr. Gör. Esra Ok Zöhra gerçekleştirdi.
Prof. Dr. Yağlıoğlu ve beraberindekiler, sergideki ürünleri inceleyerek, öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğr. Gör. Esra Ok Zöhra, sergide yer alan oyuncakların deprem bölgesindeki çocuklara gönderileceğini belirtti. Öğr. Gör. Ayçin Taşoluk, öğrencilerin büyük bir özveriyle sergiye hazırlandığını ve ürünlerin onların hayal gücünün bir sonucu olduğunu vurguladı.
Sergiyi Merzifon Ziya Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Programı öğretmenleri ve öğrencileri de ziyaret etti. Açılışın ardından, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Yağlıoğlu, sergiyi hazırlayan öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür plaketi takdim etti.