10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, Amasya Belediyesi tarafından Yavuz Sultan Selim Meydanı’nda düzenlenen Ece Mumay Gençlik Konseri, on binlerce Amasyalıya keyifli saatler yaşattı. Kurtuluş Mücadelesi’nin ilk adımının 105. yılına özel düzenlenen bu etkinlikte, Türk Pop müziğinin sevilen sanatçısı Ece Mumay, seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Konsere, Amasya Belediye Başkanı Av. Turgay Sevindi’nin yanı sıra, CHP Amasya İl Başkanı İlker Küp, CHP Merkez İlçe Başkanı Arif Ferahoğlu, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol ve on binlerce Amasyalı katıldı. Başkan Sevindi, konuşmasında 19 Mayıs Bayramı’nın 105. yıl dönümünü coşkuyla kutladıklarını belirterek şunları söyledi:
“Geleceğimizin umutları, yarınlarımızın aydınlıkları hepinizi canı gönülden sevgiyle selamlıyorum. Biz sizlerle gönül gönüle vermişiz, sevdada buluşmuşuz, aşkta buluşmuşuz gönülden sevmişiz. Güzel sesi ile Ece hanımefendiyi misafir ettiğimiz bu güzel akşamda bu muhteşem kalabalık birlik ve beraberliğimizin en güzel simgesi. Gazi Paşa’mızın şehri olan Amasya’mız için her zaman en güzelini yapmak için mesai harcamaya devam edeceğiz. Etkinliğimizde emeği geçen başta belediyede çalışan mesai arkadaşlarım olmak üzere, güvenliğimizi sağlayan Zabıta ve Polis ekiplerimize yürekten teşekkür ediyorum.”
Ece Mumay, sahne performansı ile izleyicilerin gönlünü fethederken, konser boyunca büyük bir coşku ve heyecan yaşandı.