10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı” kapsamında Amasya İl Müftülüğünü ziyaret etti. Bu program, öğrencilerin aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Aynı zamanda, öğrencilerin Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini fark etmelerini, farklı bölgelerin yaşam koşullarını yakından tanımalarını, sosyokültürel açıdan birbirlerini tanımalarını ve kardeşlik duygularının gelişmesini hedefler.
Bu ziyaret esnasında Şanlıurfa’dan gelen öğrenciler, Amasya İl Müftüsü ile buluşarak şehrin manevi iklimi hakkında bilgi aldılar. Bu tür etkinlikler, öğrencilerin milli, manevi ve insani değerlerle donanmış bireyler olarak yetişmelerine önemli katkılarda bulunmaktadır.