10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Her fırsatta ilçemizin en büyük sorununun içme suyu sorunu olduğunu dile getiriyoruz ve bu konuda göreve geldiğimiz günden beri çok ciddi, profesyonel çalışmalar yaptık. Birçok sebeple meydana gelen ve toplamda çok büyük miktarlara ulaşan su kayıp kaçaklarını ( kaçak kullanım değil ) en aza indirebilmek üzere kurduğumuz Su Kayıp Kaçakları Tespit Ekibimiz en son teknolojik araçları kullanarak özveriyle çalışıyorlar.
Bu ekibimiz tarafından dün gece Işık Sokakta eski kanalizasyon bacası içerisinde ne zamandan beri aktığı belli olmayan temiz su tespit edilmiş, fiziki kayıp ekiplerimiz tarafından bölgede gece dinlemesi yapılmış, Gurbet Sokakta ses alınmıştır. Ardından kazı yapılarak abone bağlantısından eski borunun çürüdüğü ve patlayarak kanalizasyona aktığı görülmüş, tamirat gerçekleştirilerek yıllık 31.535 m3 su kaybının önüne geçilmiştir.
Üç yıldır yapılan çalışmalar neticesinde ilçemizde su kayıplarında 4 düşüş gerçekleşmiş ve yüzdelik oran az gibi görünse de toplamda 750.000 metreküp su tasarrufu sağlanmıştır.