10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Belediye Başkanı Mehmet Sarı tarafından 81 ilde 81 okula gönderilen Amasya elmaları ilk uzun teneffüste öğrencilere dağıtıldı.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çocuklara okula döndükleri ilk teneffüsün 40 dakika olacağı müjdesi vermesinin ardından Belediye Başkanı Mehmet Sarı tarafından gönderilen Amasya elmaları 81 ilde eğitim gören öğrencilere ulaştı. Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaşan elmalarımız Amasya adına ilk teneffüste çocuklara dağıtıldı.‘BU ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ’
Zor günlerden geçilen bu süreçte geleceğin teminatı çocuklara destek olunması gerektiğini söyleyen Başkan Sarı açıklamasında şunları kaydetti; “Pandemi sürecinde uzun zamandır evlerinde kalan ve eğitim-öğretime yeni başlayan çocuklarımıza Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk beyin ilk teneffüsün 40 dakika olacağı sözünün ardından bizde şehrimizin simgesi olan Amasya elmalarımız ile onların yanında olduk. İnşallah bu zor günleri birlikte ve beraber aşacağız. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin her zaman yanlarında olacağız. Bu vesile ile 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Öğretmen ve Öğrencilerimiz başta olmak üzere; tüm eğitim camiamıza başarılı bir ders yılı diliyorum” dedi.