10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
“Selvi Boylum Al Yazmalım” müziğini birden fazla enstrümanla çalan “Amasya İçin Çal” topluluğu Amasya Üniversitesi ve Amasya’nın tarihi yerlerinde çekim yaptılar. Çekimlere katılan Rektör Prof. Dr. Metin Orbay shaker ve chimes çalarak topluluğa destek verdi. Çekimlerde ayrıca bağlama, gitar, flüt gibi birçok enstrüman kullanıldı. Merzifon Sınav Koleji müzik korosundaki öğrenciler de enstrümanlarıyla çekimlere renk kattılar.
Proje koordinatörü Merzifon Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Emin Akın, “Kendi imkanlarımızla ve Rektörümüz Metin Orbay’ın desteğiyle uzun süredir yaptığımız çalışmalar sona erdi. Bu çalışma ile hem Amasya ilini hem de üniversitemizi tanıtmayı amaçladık. Bu projeyi gerçekleştirmemizde bize destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay’a ve diğer ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Çekimlerde bağlama çalan Buğra Gökçe’nin trafik kazasında yaşamını yitirdiğini belirten Proje Koordinatörü Akın, “Umarım kendi enstrümanıyla çaldığı sesle birlikte genç arkadaşımızın ruhunu da yaşatıyoruzdur” dedi.