10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Valisi Mustafa Masatlı açıklamasında, “Bilindiği üzere korona virüsün yayılım hızını düşürmek ve toplum sağlığını korumak adına bir dizi önlem alınarak uygulamaya konulmaktadır. Bu önlemlerin başında da sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak geliyor” dedi.“Alınan tedbirlere eksiksiz uyulmasını rica ediyoruz”Vali Masatlı, Twitter ve İnstagram’dan yapılan açıklamada şu ifadeleri yer verdi:“İnsan hayatını açıkça tehdit eden salgına karşı mücadelemizin sekteye uğramaması için salgında en etkili mücadele olan sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla il ve ilçelerimizdeki düğün, nişan, taziye evi, mahalle/semt pazar yerleri gibi kalabalık ortamlarda alınan tedbirlere eksiksiz uyulmasını siz değerli vatandaşlarımızdan önemle rica ediyoruz. Daha öncesinde tanımadığımız bir virüsle savaşmamız nedeniyle salgın süresince tespit ettiğimiz vakalar üzerinde yaptığımız araştırmalarda bulaşın daha çok yakın çevre, akraba, komşu ilişkilerinde görülmesi bu konuda daha dikkatli olmamız gerektiğini ortaya koymaktadır. Bu nedenle bilhassa salgının arttığı bu dönemde aile içi bulaşmayı kontrol altına almak için akraba ve eş dost ziyaretlerini mümkün olduğunca yapmamak, zorunlu temaslarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz uymak, özellikle sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için büyük önem arz etmektedir.”“Basit tedbirlerle büyük oranda bulaşmayı önlemek mümkün olacaktır”Vali Masatlı, son olarak vatandaşları için “Unutulmamalıdır ki önlemlerden verilecek her taviz bulaşma riskini artıracaktır” ifadelerini kullandı.