10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Amasya’nın Taşova ilçesinde inşa edilen 158 konutun hak sahibi ve konut belirleme kurası yapıldı.
TOKİ tarafından yaptırılan 158 adet toplu konutun “hak sahiplerinden konut belirleme kurası” pandemi nedeni ile TOKİ merkez binasında saat 15.00’te “seyircisiz “olarak gerçekleşti. Noter huzurunda 2+1 başvurulardan 118 adet asil ve 3+1 başvurulardan ise 40 adet asil, 8 adet yedek hak sahibi belirlenen kura çekilişi resmi sosyal medya hesabı facebook’tan ve “www.toki.gov.tr” adresinden canlı yayınlandı. Taşovalı vatandaşlar müftülük konferans salonunda bir araya gelerek TOKİ kurasını canlı olarak seyretti.Kura sonucu daire çıkan vatandaşlardan Menekşe Güner, “2018’den bu yana bekliyoruz. 2. kat çıktı. Çok mutluyum. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun” dedi. Yusuf Kırtepe, “Çok sevindim. Hayallerimde gerçek oldu” diye konuştu. Hanife Özdemir, “Çok mutluyum. Hayalim gerçekleşti” şeklinde konuştu. Bir başka vatandaş ise, “Çok sevinçliyim. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.