10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Taşova ilçemizin Geydoğan köyünden mobilya ustası Ferhat Altınöz, arazide bitap bir şekilde bulduğu sincaba işyerinde el bebek gül bebek bakıyor. Ferhat usta, “Lokum” adını verdiği ve atölyenin maskotu haline gelen sincabını itinayla besliyor.
Bundan 40 gün önce bulduğu sevimli sincap yavrusunu kurda kuşa yem olmaması ve bakıma muhtaç olduğu için sahiplenen 40 yaşındaki Altınöz, “Lokum” ismini verdiği minik misafirine kafes yaptı. Fındık ve ceviz yiyerek beslenen sincap, sevimli hareketleriyle çevredeki esnafın ve müşterilerin de ilgisini çekti. Evladı gibi gördüğü sincabını kış mevsimi sonrası doğaya salmayı düşündüğünü söyleyen Altınöz, “Ölmek üzereydi, çok hasta vaziyetteydi. Biz buna sahip çıktık. Marangoz olduğum için bir kafes yaptım ve kendisine bakıyorum” şeklinde konuştu.