10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
“Eylül ayı toplantılarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Geçtiğimiz günlerde Muharrem ayı matem orucunu ve aşure gününü eda etmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile tüm inananların orucunu ve aşuresini Allah kabul etsin. Yine geçtiğimiz günlerde Giresun ilimizde bir sel felaketi yaşandı. Orada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet ülkemize de başsağlığı diliyorum. Bu felaketten kurumuz adına çıkarılması gereken ders olduğu aşikardir. Yani vermiş olduğumuz imar izinlerinin daha bir hassasiyetle gözden geçirilip verilmesi gerekmektedir. Imar Müdürlüğümüzün daha yoğun ve dikkatli çalışması gerektiği ortaya çıkmıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladık. Bu vesileyle tüm ulusumuzun zafer bayramını kutluyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda temeline konulan en büyük yapı taşlarindan biridir. Inancım o dur ki, bu temel taşı ilelebet yerinden oynatılamayacaktır. Bu konuda üzüldüğüm şey hükümetimizin almış olduğu kısıtlama kararıdır. Bu kısıtlamaya anlam vermekte zorlandım. Çünkü yoğun katılımlarla Ayasofya ve Malazgirt kutlamalan daha yeni yapıldı. Bu kısıtlamaya milletimizin de çok anlam verdiğini düşünmüyorum. Çünkü Ayasofya’da, Malazgirt’te, 30 Ağustos’ta bu milletin birbirinden ayrılmadığı bir değendir. Yine geçtiğimiz günlerde Sn. Cumhurbaşkanımız bir müjde açıkladı. Doğalgaz rezervinin ülkemize hayırlı olmasını ve devamının gelmesini diliyorum. Bu vesile ile emeği geçenlere teşekkür eder, başarılarının devam etmesini dilerim. Ancak beklediğim daha önce defalarca verilen müjdeler gibi hayal kırıklığına düşmemesidir. Son olarak hassasiyet gösterilmesini gereken bir konuyu dile getirmek istiyorum. Kurumuzun yapmakla yükümlü olduğu hizmetler sanki iktidarın lütfu gibi sosyal medyada yayınlanıyor. Bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyor, rutin hizmetlerin seçim malzemesi yapılmamasını rica ediyorum” dedi.