10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya’da AK Parti İl Kadın Kolları üyeleri korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanları için evlerinde yiyecek hazırladı.Şehre özgü çörek, dolma ve çeşitli yiyecekler pişirildikten sonra paketlenerek kentteki hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.Salgın günlerinde fedakârca görev yaparak gecesini gündüze katan sağlık çalışanlarına şükran borçlu olduklarını belirten AK Parti Amasya İl Kadın Kolları Başkanı Mesudiye Altun Gürlevik, bu zorlu süreçte yanlarında olduklarını hissettirmek için ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını ifade etti.Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan personele hazırlanan yiyecekleri bizzat ulaştıran AK Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya da, “Tüm teşkilat mensuplarımızın evlerinde hazırladıkları el yapımı kumanyalarımızı pandemi döneminin kahramanları emeklerini asla ödeyemeyeceğimiz sağlık çalışanlarımıza moral olması ve yanlarında olduklarımızı hissetmeleri amacı ile ikram ettik” değerlendirmesinde bulundu.İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz de sağlık çalışanları adına duyarlılıkları dolayısıyla teşekkür etti.