10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
“Ben, Atatürkçüyüm. Ben, Cumhuriyetçiyim. Ben, laikim. Ben, tam bağımsız Türkiye den yanayım. Ben, özgürlükçüyüm. Ben, insan hakları savunucusuyum. Ben, terörün karşısındayım. Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım…” sözleriyle Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak uğruna 24 Ocak 1993 tarihinde Ankara da, uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden araştırmacı gazeteci yazar, çağdaş Türkiye’nin yılmaz savunucusu Uğur MUMCU’yu vefatının 25. yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz.
Yine aynı uğurda Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001 günü, kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu şehit edilen Gaffar OKKAN’ı da saygıyla anıyoruz.
Hiç hak etmedikleri acı sonlarla aramızdan ayrılan,demokrasi adına,barış adına,aydınlanma adına hayatlarını hiçe sayan kaybettiğimiz tüm aydınlarımızı rahmet, minnet ve özlemle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.