10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın önemsediği projeler arasında yer alan ‘Yedi Alemde Bir Çoban Gönüllerin Sultanı’ restorasyon ve peyzaj çalışmaları tamamlandı. Yeni yüzü ile halkın hizmetine sunulacak Serçoban türbesi ve mesire alanının açılışı 11 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek.Göreve geldiği günden bugüne kadar büyük projelere imza atan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Öncelik verdiği projeler arasında yer alan ‘Yedi Alemde Bir Çoban Gönüllerin Sultanı’ restorasyon ve peyzaj çalışmaları tamamladı.‘VERDİĞİM HER SÖZÜ BU CAN BU BEDENDE OLDUĞU SÜRECE YERİNE GETİRECEĞİM’
Serçoban Evliyası’nın ve mesire alanının restorasyon ve peyzaj çalışmalarının tamamlandığını belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“Projemiz kapsamında türbenin bakım ve yenilenmesi, yeni kesimhaneler, tuvalet, şadırvan, peyzaj alanları yürüyüş yolları ve çocuk oyun grubu gibi alanlarını yeniledik. Bizler kutsal mekanlarımıza ve tarihte önemli rolü olan manevi büyüklerimize her zaman önem veriyoruz. Yeni yüzü ile hizmete açacağımız bölgenin hemşehrilerimize huzurlu bir ortamda vakit geçirebilecekleri bir alan olacağı inancındayım. Yenilenmiş hali ile Serçoban Hazretlerimizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Benim sözüm senettir. Verdiğim her sözü bu can bu bedende olduğu sürece yerine getirmeye devam edeceğim. Bu vesile ile 11 Ekim Pazar günü saat 15.00’da gerçekleştireceğimiz açılışımıza tüm halkımızı sosyal mesafe ve maske kurallarına uymak kaydıyla davet ediyorum” dedi.