10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Yeşilırmak Ortaokulunda düzenlenen “Hayat Boyu Öğrenme” kursiyerlerinden Suna Hanımın babaannesi Hayriye Kızılaslan, erken yaşta kaybettiği kızı Fadime Kızılaslan için hazırladığı çeyiz sandığını okula eğitim için değerlendirmek üzere hibe etmesiyle okul yetkilileri ve kursiyerler tarafından kermes fikri oluştu.
Düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hayriye Tüfekci, okul yetkilileri ve kursiyerlerin aileleri katıldı.
Kermesin açılışını Müdürümü Mehmet Türkmen ve Hayriye Kızılaslan gerçekleştirdi. Türkmen konuşmasında “Babaannemiz erken yaşta vefat eden kızı için hazırladığı çeyiz sandığını, eğitimde değerlendirilmesi için okula hibe etmiştir. Okul yetkililerimizde bu fikri geliştirerek daha kapsamlı hale getirmişler ve bu kermesten elde edilecek gelirle okul kütüphanesine kitaplar alınarak kitaplık kurmaya, bu kitaplığa da Hayriye teyzemizin vefat eden kızının ismini vermeyi uygun görmüşler. Daha önce hiç karşılaşmadığım ve çok anlamlı bir kermes olmuş. Hayriye teyzemize bu güzel düşüncesi için teşekkür ederiz” dedi.
Yeşilırmak Ortaokulu müdürü Ayla Keskiner “Kursiyerimiz Suna hanımın babaannesi Hayriye teyzenin bu güzel düşüncesini aktardığında bizde bu konuda daha kapsamlı ne yapabilir düşüncesiyle okulumuz öğrencilerinin babaanneleri ve anneannelerini de davet ederek ürünleri zenginleştirdik ve kermes açmaya karar verdik. Ayrıca babaannemizin atık malzemeler ile yaptığı kendi ürünü de “Sıfır Atık” Projesinde değerlendirilerek aile okulundaki velilerle paylaşılacaktır. ” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, kermeste sergilenen ürünleri inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı. Ardından okul öğrencilerinin hazırladığı kısa şiir gösterisiyle program sonlandı.