10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Vali Mustafa Masatlı Taşova ilçemize bağlı Dereli Köyünde Orman Bölge Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen ‘Orman Gençleştirme’ çalışmaları kapsamında anaokulu öğrencileriyle binlerce tohumu toprakla buluşturdu.Tohum ekme etkinliğinde ayrıca Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Jandarma Komutanı Albay Ayhan Aygün, Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik, Taşova Orman İşletme Müdürü Levent Morkan ve vatandaşlar yer aldı.Tohum ekimi öncesinde Taşova Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve orman gençleştirme sürecini anlatan fotoğraflardan oluşan sergi gezilirken, Vali Mustafa Masatlı bölgede yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı.Vali Masatlı burada yaptığı açıklamada ormanların en büyük doğal zenginliklerimizden olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: “Bugün 21 Hektar büyüklüğündeki bu alanda Akınoğlu Orman İşletme Şefliğimizce üretilen kayın tohumlarını toprakla buluşturacağız. Mevcut orman varlığımızı gençleştirmek ve gelecek kuşaklara ulaştırabilmek için yapılan bu çalışmalar oldukça önem taşımaktadır. Anaokulu öğrencisi yavrularımızla birlikte ekeceğimiz bu tohumlar onlarla birlikte büyüyecek ve doğal çevremizi daha da güzelleştirecektir. Bu çalışmada emeği geçen Tarım ve Orman Bakanlığımız başta olmak üzere, Orman Bölge Müdürlüğümüze ve bağlı birimlerine teşekkür ediyorum.” Konuşmanın ardından Vali Mustafa Masatlı ve anaokulu öğrencileri tarafından zemin düzenlemesi yapılan 21 Hektarlık alana kayın tohumları ekildi.