10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:26 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:45 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
16:00 - Amasya’da erkenci kuru soğan hasadı başladı
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
16:45 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:39 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
16:34 - Amasya Arkeoloji Müzesi’nde Sıra Dışı Keşif: Müslüman Mumyaları Sergileniyor!
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Eski Belediye binası yerine inşa edilen “Yeşilkent Meydanı” projesinin son durumunu yerinde inceledi.Göreve geldiği günden bu yana Amasyalılara verdiği sözleri tek tek yerine getiren Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Yavuz Selim Meydanı çevre düzenlemesi ve Hükümet köprüsü genişletilmesi, Serçoban Türbesi ve Mesire Alanı ve Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkı açılışlarının ardından şimdide eski belediye binası yerine inşa edilen “Yeşilkent Meydanı projesini halkın hizmetine açmak için gün sayıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümünde açılışı yapılacak olan projenin son durumunu yerinde inceleyen Başkan Sarı, yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.“AMASYA’MIZA HAYIRLI OLSUN”
Bu can bu bedende olduğu sürece Amasyalılara verdiği sözleri yerine getireceğini belirten Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“Büyük projelerimizi bir bir tamamlayarak, hemşehrilerimizin hizmetine sırası ile açıyoruz. Yavuz Selim Meydanı çevre düzenlemesi ve Hükümet köprüsü genişletilmesi projemizin 30 Ağustos’ta açılışını gerçekleştirmemizin ardından geçtiğimiz günlerde de Serçoban Türbesi ve Mesire Alanı ve Ataşehir Ahmet Çekin Yaşam Parkı hizmetlerimizi hizmete açtık. İnşallah Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıldönümünde ’de Yeşilkent Meydanı’mızı açmak için gün sayıyoruz. Üst katı restoran, alt katı da 65 yaş üzeri hemşerilerimize 2 öğün yemek hizmeti verecek olan Yeşilkent Meydanımızın Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.